Home Contests Contract area, Kyiv
Contract area, Kyiv
Function: recreation
Customer: Department of Urban Planning and Architecture
Status: Concept project
Area the total area of ​​the territory is hectares
Location: s. Sofievskaya Borschagovskaya, Kyiv-Svyatoshinsky district, Kiev region

В проекті застосовано пропорційну модульну сітку кратну 0,75 м. Вона використана для фізичної зручності, а також для композиційної гармонії планувальної структури. Також модульна сітка допомагає правильно визначити композиційні вісі та акценти .
Організовано багатофункціональну пішохідну зону, яка включає: доріжки для людей з обмеженими можливостями та людей які рухаються з різною швидкістю (з повільним темпом, середнім та швидким) для велосипедистів. Поверхня для руху зонально розподілена за допомогою енергозберігаючих світлодіодних ліхтарів, які вмонтовані в тротуар.
Велокаркас проходить по периметру площі та кожній вулиці та має безперервну структуру
Композиційний /Історичний каркас. Спираючись на історичний досвід Подолу, в проекті запропоновано відобразити в сучасній інтерпретації домінанту – башту Контрактової площі. Призначення башти – видовий майданчик, який візуально охоплює весь Поділ
Енергозберігаючі системи використані по всій території проектування у вигляді підсвіток тротуарів та енергоакомулюючих систем на покрівлі гостинного двору та навісах. Принцип роботи систем заключається в накопиченні енергії від сонячного світла та використання її в темний час доби.
Світловий каркас. Поверхня для руху зонально розподілена за допомогою енергозберігаючих світлодіодних ліхтарів. В святкові дні та під час проведення різних організацій та рухів пішохідні зони можуть використовуватись відповідно.
З метою зменшення транспортного навантаження на Контрактову площу, пропонується змінити існуючу транспортну мережу Подолу. Більшість вулиць зробити з однобічним рухом, по периметру розмістити автомобільні стоянки, саму Контрактову площу запропоновано зробити пішохідно-велосипедною. ( див. транспортну схему).
На Контрактовій площі розроблений транспортно – пересаджувальний вузол: метро – автобус – трамвай – авто, який композиційно завершує Контрактову площу. В ньому передбачаються всі необхідні функції обслуговування працюючих, студентів , відпочиваючих та туристів має 2 рівні : перший рівень обслуговує щоденні потреби : магазини, громадське харчування, туалети, сувеніри, велика парковка в 2 рівні, яка поєднує зупинку туристичних автобусів, автомобільну стоянку та велосипедну станцію довготривалого використання , інформаційний блок для туристів та вело прокат, велика зона відпочинку у вигляді сходів; другий рівень – громадське харчування, магазини, сувеніри і т. і.
Символічний каркас. На Контрактові площі (біля пам’ятника Сковороді) пропонується втановити скляну стіну (водопад). В ній використане так зване кодування музики за допомогою музичних пропорцій. Проекція на водопад відбувається одночасно з відтворенням музичної композиції. Ноти зображені у вигляді кольорових об’ємів які почергово підсвічуються і заповнюються водою в залежності від того які ноти звучать в даний момент.